Kotwa - żywica chemiczna vinylestrowa do materiałów pełnych i z pustką NCE

Kotwy Chemiczne NCE

Kotwy chemiczne NCE zostały wykonane z żywicy chemicznej vinylestrowej, wolnej od styrenu. Można je stosować do materiałów pełnych i z pustką, takich jak cegły dziurawca i pustaki betonowe. Mogą występować w połączeniu z prętami gwintowymi oraz drutami zbrojeniowymi. Materiałem, w którym można je umieszczać jest beton.

Kotwa - żywica chemiczna vinylestrowa do materiałów pełnych i z pustką NCE

Jak przebiega montaż kotew chemiczny NCE?
Pierwszym krokiem jest wywiercenie i oczyszczenie otworu. Następnie należy wprowadzić do otworu mieszalnik statyczny. Rozpoczynając od dna otworu, należy wstrzykiwać zaprawę przy użyciu pistoletu aż do momentu, gdy otwór będzie wypełniony.

Jeżeli montaż kotwy ma odbyć się w pustakach lub cegłach z pustymi przestrzeniami, najpierw należy wprowadzić do otworu tuleję dziurkowaną. Wraz z wstrzykiwaniem zaprawy, należy wprowadzać do otworu element mocujący.

Jakie zalety mają kotwy chemiczne NCE?
Kotwy chemiczne NCE mocuje się bez rozporowo i bez naprężeniowo. Można je stosować w wielu materiałach budowlanych. Są bezzapachowe i można je stosować zarówno w pionie, jak i w poziomie. Kotwy można stosować zarówno w suchym, jak i w mokrym betonie.

Tabela

Index
Symbol
Pojemność [ml]

Opak.[szt.]

0640

NCE 300*

300

1

0641

NCE 400

400

1